خرما

درخت خرما یا نخل، قدیمی­ ترین گیاهی است که در دنیا وجود داشته است و پیشینه­ ای هفت هزار ساله دارد. میوه این درخت نقش مهمی در ارتزاق و اشتغال مردم در گذشته­‌های بسیار دور داشته است.

میوه درخت خرما غنی از مواد مغذی برای انسان است.

75 درصد آن را مواد قندی و کربوهیدرات­ ها تشکیل می­‌دهند، علاوه بر پروتئین، چربی و مواد معدنی حاوی مقدار کافی ویتامین­ های می ‌باشد.

قسمت گوشتی خرما بسیار شیرین و خوش طعم است و حدود 50-88 درصد از وزن خرما را به خود اختصاص می‌­دهد. تقریباً دو سوم از این وزن را انواع مختلف قندها و حدود یک چهارم آن ­را آب موجود در میوه خرما و بقیه وزن را پروتئین، چربی، مواد معدنی و انواع ویتامین­ ها تشکیل می‌­دهند. املاح موجود در خرما شامل آهن، منگنز، کلسیم، فسفر، سدیم، پتاسیم و مس است. مقدار 350-400 گرم از خرما به طور تقریبی 1430 تا 1500 کیلوکالری انرژی در بدن ایجاد می ‌کند

خرما یکی از محصولات عمده ­ی کشاورزی ایران است و کشور ایران از بزرگترین صادرکنندگان خرما در جهان است. نخلستان­ های ایران در کلیه­‌ی نواحی جنوب و منطقه وسیعی از جنوب غربی کشور تا مرزهای پاکستان و افغانستان امتداد دارد.

شرکت رضایاد با بیش از 18 سال سابقه از شرکت­های پیشرو در زمنیه­ ی صادرات خرما به پنج قاره جهان به شمار میرود. ما با برداشت از بهترین نخلستان ­های خرما، بهترین کیفیت را در بسته­ بندی­ های متنوع ارائه می‌­کنیم.

مراحل رشد فیزیولوژی میوه نخل خرما

خارك

مرحله اي از رشد فيزيولوژيكي ميوه نخل با نام علمي Phoenix dactylifera L از خانواده Palmaceae است،كه عموما دارای بافت سفت بوده و رنگ آن بسته به رقم نخل تغيير پذير است.

رطب

مرحله اي از رشد فيزيولوژيكي ميوه نخل است كه داراي بافتي نرم، لطيف و پر شهد می‌باشد.

خرما

آخرين مرحله رشد فيزيولوژيكی ميوه نخل است.

طبقه بندی خرما بر اساس نوع میوه آن

  • خرمای خشك

به خرمای رسيده‏ ای گفته می‌شود كه رطوبت آن كمتر از 18درصد باشد.

  • خرمای نيمه خشك

به خرمای رسيده‏ ای گفته مي‏ شود كه رطوبت آن از 18تا 20 درصد باشد.

  • خرمای نرم

به خرمای رسيده‏ ای گفته مي‏ شود كه نم آن از 20 تا 23 درصد باشد.

  • رطب

به خرمای به طعم رسيده و پر شهدی گفته می‌شود كه نم آن از 23 تا 38 درصد باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *