زعفران

زعفران گیاهی است با نام علمی Crocus Sativus از خانواده زنبق (Iridaceae). گیاهی شگفت انگیز، زیبا و معطر است. عطر سحر انگیز و مزه دلپذیر و گل­های زیبای زعفران در شناسایی خواص مختلف خوراکی و درمانی و سایر ویژگی ‌های آن تأثیر داشته است. زعفران گیاهی است طبی و خوراکی که از باستان کشت آن در ایران رایج بوده است.

زعفران گران­ترین محصول کشاورزی و گران­ترین ادویه جهان است و جایگاه ویژه­ای در بین محصولات صنعتی و صادراتی ایران دارد. در حال حاضر ایران بزرگترین تولید کننده و صادرکننده زعفران در جهان است و سهم قابل توجهی از تولید جهانی این محصول گرانبها به ایران اختصاص دارد.

برای زعفران کاربردهای غذایی، صنعتی و دارویی متعددی قابل ذکر است.

زعفران در انواع نوشیدنی های سرد و گرم، شیرینی ها، مرباها و دسرها و نیز انواع خوراک­ها بدلیل طعم و رنگ و عطر بخصوصش کاربرد دارد.از رایحه عصاره زعفران در صنایع عطر سازی استفاده میشود. همچنین از رنگ آن در صنایع تولید نخ و پوشاک استفاده میشود.

استانداردهای تعیین شده برای زعفران توسط سازمان بین المللی استاندارسازی The International Organization for Standardization (ISO) تعیین میگردد.استاندارد (ISO 3632) 3632 به صورت ویژه به زعفران اختصاص دارد و شدت رنگدهی زعفران را در 4 درجه کیفیت از درجه 4 (ضعیفترین کیفیت)، درجه 3، درجه 2 تا درجه 1 (بهترین کیفیت) ذکر می‌نماید.

جهت حفظ بهتر کیفیت زعفران توصیه میشود که دور از نور و رطوبت و در جای خشک نگهداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *